Większość z Was nie wie o czym teraz piszę ale na pewno są tacy którzy się kiedyś z nimi zetknęli. Chodzi o opłatki apteczne lub jak to teraz się mówi Kapsułki Skrobiowe. Kiedyś były bardzo popularne. W czasach PRL produkowało je kilka fabryk w Polsce i były dostępne niemal w każdej aptece. Wytwarzane były z nich receptury.

Po 1989 roku wkroczyły na nasz rynek ogólnoświatowe koncerny farmaceutyczne i  leki robione w aptekach traciły na popularności. Coraz łatwiej było je zastąpić gotowymi lekami. Dla Opłatków rynek aptek zaczął się kurczyć ale zaczął się tworzyć rynek suplementów diety i ziół.

Jednak po wejściu Polski do UE rynek obrotu lekami zaczął się uszczelniać i Kapsułki Skrobiowe obecnie dostępne są tylko do produkcji leków recepturowych w aptekach. Obrót Kapsułkami Skrobiowymi poza aptekami jest niemożliwy.

Od marca 2019 roku firma Qualienergy sp z o.o. wraz z producentem Kapsułek Skrobiowych stworzyła markę Qapsulki, która wytwarza kapsułki na rynek poza apteczny. Naszych Kapsułek Pustych nie mogą kupować apteki ale wszyscy pozostali tak.